Redakcja

‘Tinitas’ to czasopismo parafii Archikatedralnej, które wydawane jest od 2000 r. Początkowo była to kilku stronnicowa gazetka w formacie zbliżonym do A5. Przez wiele lat jej głównym redaktorem był Pan Ryszard Bednarczyk, który w jej przygotowanie wkładał wiele serca i czasu. Od początku 2013 r. zwiększyliśmy format wydawanej gazety (A4), wzbogaciliśmy go o kolorową okładkę i poszerzyliśmy skład redakcji.Spotkanie redakcji

Podstawową rolą naszego pisma jest przybliżanie losów parafii. Najnowsza historia naszej wspólnoty jest przekazywana przez liczne teksty oraz zdjęcia. W szczególności można je odnaleźć w części „Wydarzenia w parafii’ oraz "Grupy duszpasterskie".

W gazetce obecne są systematycznie działy poruszające historię Oliwy, opactwa, biskupów. Te informacje w części "Oliwskie korzenie" oraz "Herby biskupów".

Kolejny cykl dotyczy świętych. Historie ich życia wybierane są tak, aby czytelnicy mogli odnaleźć przykłady we własnym dążeniu do świętości. Nie brakuje również działu dla miłośników czytania. Do każdego numeru ks. Łukasz przygotowuje prezentację dwóch wybranych przez siebie pozycji książkowych.

W piśmie nie brakuje również części dla dzieci zatytułowanej z przekorą "Bazyliszek" (od bazyliki). Tam rebusy, krzyżówki, różne zadania dla najmłodszych, którzy po ich rozwiązaniu mogą wygrać ciekawe nagrody.

Do lutego 2015 roku opiekunem "Trinitasu" był ks. Bartłomiej Zentkowski, który nadał pismu nową formę graficzną i sprawił, że nie jest ono tylko kilkustroncową broszurą. Jego pracę kontynuowali ks. Jaroslaw Dittmer, ks. Maciej Świgoń  i ks. Piotr Przyborek (obecny opiekun) . Pismo redagują: Anna i Rafał Czekałowie, Zofia Pomirska, Wiesława Giza, Cezary Podolski oraz zaprzyjaźniony z Oliwą cysters o. Bernard Grenz. W każdym numerze do parafian swoje słowo kieruje również ks. Proboszcz. Przygotowanie każdego numeru to często wielotygodniowa praca tego całego zespołu. Efektem tej pracy są kolejne egzemplarze gazetek. Dzięki takiej różnorodności autorów, pismo ma bardzo rozmaity charakter.

Czasopismo ‘Trinitas’ wydawane jest w 450 egzemplarzach. Zachęcamy do czytania.

Redakcja

Jeśli masz jakieś sugestie lub pomysły dotyczące naszego pisma albo chciałbyś je z nami współtworzyć skontaktuj się osobiście lub mailowo.

Archikatedra

Msze św. w niedziele:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (suma), 13:00, 18:00, 20:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00,18:00

Kościół św. Jakuba
(tylko w czasie roku szkolnego)

Msze św. w niedziele:

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek:

wtorek, czwartek, sobota:

W Triduum Paschalne kancelaria czynna tylko w Wielki Czwartek