Pierwsze spotkanie zainteresowanych jej istnieniem miało miejsce we wtorek po świętach Wielkanocnych w 2012 r. Grupa nie ma zatem wieloletnich tradycji, sztandaru, kroniki dokumentującej poszczególne spotkania itp. Na dodatek jest trochę bezdomna. Od połowy października do maja zainteresowani spotkaniami korzystają z gościnności parafialnej kawiarenki. W pozostałych miesiącach można ich spotkać w salce akademickiej. Na początku miało być inaczej. Na plakacie informującym o powstaniu grupy (ciągle można go zobaczyć na tablicach z ogłoszeniami) zapisano trochę tajemnicze hasło: „Piwnica duchowa”. Pierwotnie bowiem spotkania miały odbywać się w piwnicznej salce katechetycznej pod Domem im św. Brunona. To pomieszczenie ma wprawdzie swój urok, ale względy praktyczne (bliskość drugiej salki, z której w tym samym czasie korzystają bracia z Drogi Neokatechumenalnej), zdecydowały o konieczności zmiany pierwotnego lokum. Piwnicę zastępuje więc obecnie kawiarenka albo salka akademicka.
Drugie kluczowe słowo umieszczone na plakacie nie straciło swego znaczenia. Spotkania stanowią bowiem propozycję dla osób zainteresowanych Pismem św., treścią nauczania Kościoła i duchowością katolicką. Program realizowany jest w czterech blokach tematycznych. W jednym tygodniu czytamy i interpretujemy kolejne fragmenty Ewangelii, w następnym bohaterem jest wybrana postać z Nowego lub Starego Testamentu. Kolejny tydzień to spotkanie poświęcone problematyce podstaw naszej wiary, prezentowanych w świetle Katechizmu Kościoła Katolickiego (w przeżywanym aktualnie Roku Wiary zgłębiamy treść Credo).
Spotkania mają swoją dynamikę, nie są klasycznymi wykładami. Zakładają zdolność uczestników do słuchania - pełnego szacunku wobec mówiącego - ale jednocześnie jest w nich miejsce na pytania czy dialog. Podobnie jest wtedy, gdy (raz w miesiącu) pojawia się wśród nas zaproszony gość (najczęściej kapłan), referujący określony temat. Gości zaprasza inicjator i animator wtorkowych spotkań - ks. Waldemar (odpowiedzialny też za otwieranie i zamykanie salki lub kawiarenki). Mówili oni do tej pory m.in. o teologii ikony, Mszach w rycie przedsoborowym; o tym, dlaczego warto polubić spowiedź; o wartości błogosławieństwa i błogosławienia czy o najnowszej papieskiej encyklice. Tematy są różne, bo bardzo odmienni są zapraszani goście. Zawsze jednak poruszają sprawy związane z zagadnieniami, które dla człowieka świadomie przeżywającego wiarę nie
powinny być obce.
Wpisane w nazwę grupy hasło: „Jestem wierzący!”, z którym niewątpliwie identyfikują się uczestnicy spotkań, przypomina o
potrzebie codziennego odważnego świadectwa wiary, ale jednocześnie zobowiązuje, by o tę łaskę otrzymaną od Boga dbać, rozwijać ją w sobie i nieustannie pogłębiać.
Jesteśmy dumni, że mamy wiarę, bo przecież bez niej „nie można podobać się Bogu” (Hbr 11,6).
Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00. Zapraszamy!